Zmiany w szablonach Allegro

Platforma Allegro dokonała znaczących zmian w swoim designie i funkcjonalności. Użytkownicy mają możliwość bardziej precyzyjnego i łatwiejszego sposobu zapoznania się z ofertą platformy – bardziej przejrzysty wydaje się opis produktu, informacje dotyczące płatności.

Udoskonalone zostały filtry wyszukiwania produktów. Dzięki ulepszonej funkcjonalności, firmy  mogą łatwiej zamieścić swoje oferty, zaś potencjalni nabywcy szybciej znaleźć produkty odpowiadające ich potrzebom. Zmiany te zostały wprowadzone na potrzeby użytkowników, którzy dokonują zakupów przez tablety czy smartfony. Planowane zakończenie pracy nad udoskonaleniami Platformy jest przewidywane w roku 2018.

Jedną z podstawowych rzeczy, która musi być dostępna na urządzeniach mobilnych jest kwestia dostępności wszelkich informacji, których kupujący zasięgnąłby w sklepie stacjonarnym. Ze względu na rozmiar urządzenia materiały te muszą zostać przygotowane czytelnie i przejrzyście. Wprowadzone zmiany są wynikiem badań przeprowadzonych wśród użytkowników serwisu Allegro.

Nowością jest ułatwienie dla kupujących sposobu porównywania ofert i możliwości zakupów produktów z każdego urządzenia mobilnego. Zmienił się również sposób zamieszczania opisu oferty.

Ze względu na wysoki poziom zmian, które będzie wprowadzało Allegro został przygotowany cykl szkleń, które mają ułatwić sprzedającym wdrożenie zmian.

Kolejną zmianą jaka została wprowadzona jest zastąpienie dotychczasowego edytora przez szablon HTML. Warunki oferty zostały dodane do opisu oferty i zostały podzielone na poszczególne kategorie: dostawa, płatność, gwarancja, reklamacje, zwroty, o sprzedającym. Zwiększona została również liczba parametrów, która umożliwi kupującym na jeszcze precyzyjniejsze porównanie ofert i wybranie najlepszego produktu. Nie będzie jednak możliwości zalinkowania ze swojej oferty do strony zewnętrznej. Oprócz tego każdy sprzedający będzie mógł zamieścić do swojej oferty 8 zdjęć. W przypadku ofert dotyczących nieruchomości, motoryzacji będzie mógł ich dodać 16. Będą mogły zostać zamieszczone zdjęcia tylko o wysokiej rozdzielczości. Będzie można je dodawać tylko na białym tle, bez logotypów producenta, haseł reklamowych, co zwiększy zainteresowanie wśród kupujących i wpłynie na wzrost sprzedaży. Nie będzie można dodawać znaków wodnych. W przypadku sprzedaży zestawu przedmiotów będzie można je pokazać tylko jako produkt.

Zamieszczone opisy i zdjęcia będą zachowane na serwerach Allegro. Nowością będzie możliwość dodawania filmów z serwisów YouTube oraz Vimeo, a także załączników w plikach PDF. W planach Allegro pragnie udostępnić swoim użytkownikom możliwość zastopowania i reaktywacji swojego ogłoszenia bez utraty popularności.

Każdy kto nie dostosuje się do podanych wytycznych zostanie upomniany, a jeśli nie poprawi swojego ogłoszenia, zostanie ono usunięte.

Jeśli sprzedający nie będzie chciał się jednak dostosować do nowej polityki Allegro, będzie musiał skorzystać z innych form jakie daje Internet – np. sklepów internetowych, gdzie będzie mógł sprzedawać swoje produkty na swoich zasadach. Dzieje się tak dlatego, że dostawca oprogramowania nie interesuje się, w jaki sposób na stronie będą zamieszczane zdjęcia, zaś właściciel sam dba o dodawaną treść. Dodatkowym atutem sklepu internetowego jest nie ponoszenie opłat prowizyjnych od sprzedaży.

Zadaj pytanie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

Zachęcamy do zadawania pytań dotyczących naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 503 381 907 lub mailem: biuro@cubematic.pl

Zobacz nasze wybrane realizacje

Więcej realizacji

Szybki kontakt

Agencja Interaktywna
CubeMatic

biuro@cubematic.pl

tel. 503 381 907

Formularz